zakopane dzieci
zakopane dzieci
zakopane dzieci

hu hu ha! Zakopane dla dzieci ZIMA

zimowe atrakcje dla dzieci w Zakopanem i okolicy:

  • Dla najmłodszych dzieci zwykła zabawa w śniegu to duża przyjemność. Dobre miejsca do lepienia bałwana znajdziecie Państwo na Dolnej i Górnej Równi Krupowej, na polanach u wylotu Doliny Chochołowskiej, na Kalatówkach...
  • Wielką frajdą, nie tylko dla maluchów, jest jazda na sankach. Większość wypożyczalni w Zakopanem oferuje solidne drewniane sanki, z którymi spokojnie można się wybrać na spacer do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na taką wycieczkę najbardziej nadają się doliny: Kościeliska, Chochołowska, Strążyska i droga do Morskiego Oka. Zjazdy na sankach uprawiać można na oślej łączce pod Lipkami - przy ul. Stolarczyka.
  • Już od 4go roku życia możemy zacząć uczyć dzieci jazdy na nartach. Przy każdym zakopiańskim stoku działają wypożyczalnie i szkółki narciarskie, a szkoła Kasi Stramy pod Nosalem przez całą zimę organizuje kursy narciarskie dla dzieci. Jako instruktorka narciarstwa z pełnym przekonaniem polecam takie kursy - być może dzieci szybciej uczą się podczas lekcji indywidualnych ale nauka w grupie jest dla nich znacznie bardziej atrakcyjna. Każdy kurs kończy się zawodami z pomiarem czasu, kuligiem i wręczeniem nagród i dyplomów przy ognisku.
  • Dla dzieci, które już dobrze radzą sobie na nartach ciekawym wyzwaniem będzie zjazd z Kasprowego Wierchu. Kolejką na szczyt Kasprowego wyjechać może cała rodzina. Licencjonowany instruktor PZN zaopiekuje się małym narciarzem i zjadą wspólnie do Kuźnic przez Halę Goryczkową, podczas gdy nie jeżdżący na nartach członkowie rodziny wrócą do Kuźnic kolejką. W ramach tej usługi wszyscy uczestnicy wycieczki mogą liczyć na zakup biletów na Kasprowy poza kolejnością. Zjazd z Kasprowego Wierchu z instruktorem.
  • Przejażdżka saniami konnymi to tradycyjna zimowa atrakcja na Podhalu. Rodzicom z młodszymi dziećmi sugeruję przejażdżkę po Zakopanem (jeśli jest dużo śniegu) oraz kuligi w Dolinie Chochołowskiej lub Kościeliskiej w ciągu dnia (wieczorem bywa bardzo zimno). Zaprzęgi konne czekają na klientów w kilku punktach Zakopanego (przy oczku wodnym na Krupówkach, przy drodze do Kuźnic - rondo Jana Pawła II ) i przy wejściu do wspomnianych dolin.
  • Zabawę z psami husky - polecam dla dzieci młodszych i starszych - w ramach godzinnych zajęć będzie okazja do przejażdżki saniami ciągniętymi przez wesołe husky, zabawy z psami a właściciele (pan Jan Dudek z córką Małgosią - wielcy pasjonaci psów husky) w sposób bardzo ciekawy opowiedzą o swoich pupilach. Jeśli będziecie państwo spędzać ferie w Zakopanem najlepiej skorzystać z opcji wynajęcia zaprzęgu na wyłączność na godzinę lub dwie dla całej grupki...
  • Wyprawa na skuterach śnieżnych to niezapomniana przygoda dla dzieci w wieku szkolnym. Można zapisać się na godzinną przejażdżkę lub wybrać opcję trzygodzinnej wyprawy z postojem przy ognisku. Jest to jednak jedna z droższych atrakcji, jakie polecamy dla rodzin z dziećmi...
  • Jazda na łyżwach - w Zakopanem mamy dwa lodowiska - większe znajduje się na terenie obiektów sportowych COS przy ul. Bronka Czecha (okolice ronda kuźnickiego), a mniejsze przy ul. Grunwaldzkiej. Przy obu lodowiskach czynne są wypożyczalnie łyżew. Sugeruję założenie dzieciom kasków podczas zabawy na lodowisku.

kontakt